תחרה


שמלות כלה מתחרה הפכו למבוקשות ביותר בתקופה האחרונה.

המרכיב החשוב ביותר בשמלות כלה מתחרה הוא איכות התחרה. קיים מגוון עצום של גזרות וסגנונות של שמלות כלה מתחרה בשילוב צלליות גוונים עדינים, מחשופים ומשחקי שקיפות.

בד התחרה הינו אריג אוורירי בעל מבנה של פיתוחים וחורים. תחרה מיצרים במכונות מיוחדות או אורגים באופן ידני בטכניקות שונות שעוסקות בדרכים שונות של יצירת לולאות, פיתול או קליעת חוטים תוך שמירה על חורים ביניהם.

שמלת כלה תחרה

התחרות הראשונות הופיעו בסוף המאה ה-15 וראשית המאה ה-16.

סוגי תחרה

Needle Lace, תחרת מחט – תחרה המיוצרת באמצעות חוט ומחט כגון גרוס פוינט הוונציאני. זו היא הדרך הגמישה ביותר של קבלת תחרה אך היא צורכת זמן רב. תתחרות מחט עתיקות משובחות היו מייצרים מחוטים דקים מאוד שלא קיימים היום בשוק.

Cutwork או whitework – תחרה שנוצרת על ידי הסרת חוטים מהאריג, ועטוף או מילוי החוטים הנותרים ברקמה.

תחרה סליל (Bobbin lace או גם Bone lace) מיצרת באמצעות סלילים וכרית. סלילי עץ, עצם או פלסטיק, מחחזיקים את החוטי האריגה שזורים יחד במקום בעזרת סיכות התקועות על הכרית בתבנית הרצויה. תחרת שנטילי (Chantilly) המפורסמת היא סוג של תחרת סליל הכוללת רקע מרושת ופרחים רקומים. תחרת שנטילי ידועה בזכות האיכות העדינה, מגע רך ונעים, ומוטיבים רקומים מקסימים.

Tape Laceתחרת סרט. תחרה זו מיוצרת במכונה או בעבודת יד. בתהליך היצור נוצרת רצועת טקסטיל שאותה לאחר מכן מעבדים עם מחטים לעיצובים שונים.

Knotted lace – תחרה המסוקסת, תחרה רקומה מתיחס גם למקרמה.

תחרת קרושה – תחרה המיוצרת בשיטת קרושה באמצעות מסרגה. סוג זה כולל תחרה אירית, מבנה אננס, קרושה פילה (Filet).

תחרה סרוגה, כולל תחרת שטלנד (Shetland), כגון צעיף תחרה עדינה ביותר שניתן להעבירו דרך טבעת נישואין.

תחרה בשיטת ייצור כימית. יוצרים אריג בחוטים מיוחדים, למשל שמתמוססים במים או רגישים לחום ותופרים את האריג בחוטי רקמה היוצרים מוטיב מתמשך. לאחר מכן מסירים רקע האריג ורק הרקמה נשארת.

שמלות התחרה של תמרה

התחרה מעניקה לשמלות הכלה רכות ואווריריות. שמלות כלה מתחרה יוצרות קסם של גוונים עדינים, השתקפויות ותנועה. הן טומנות בתוכן סוד ומסתוריות יחד עם אצילות ופאר. הנה טעימה קטנה:

קולקציית שמלות כלה מתחרה >>

אהבת את השמלות שלנו?

לתיאום פגישה בסטודיו להתאמת שמלה שהיא פשוט את, מלאי פרטים:או התקשרי: 050-9333-590

אהבת את השמלות שלנו?

לתיאום פגישה בסטודיו להתאמת שמלה שהיא
פשוט את, מלאי פרטים:או התקשרי: 050-9333-590

המלצות

המלצות על סטודיו תמרה – עיצוב שמלות כלה בכפר סבא. חוות דעת וסיפורים של הכלות המאושרות אשר בחרו ללבוש לאירוע החתונה שמלת כלה שהיא פרי יצירתה של מעצבת שמלות כלה מופלאה, מנוסה וכישרונית אשר מאזינה לקול הפנימי של הכלה ומבינה את צרכיה ורצונותיה.

עיצוב שמלות כלה

הדרך המופלאה שעוברות שמלות הכלה עד שפוגשות את הכלה המאושרת, התהליך המרגש שהמעצבת והכלה עוברת יחד מרגע בחירת השמלה. בסוף תהליך העיצוב מתקבלת שמלת כלה יפהפייה שמבטאת אותך, תהיה כמו שדמיינת אותה בחלומותיך ויותר.

אודות

בבסטודיו TAMARA הדרך לשמלה עוברת דרכך. לא תציצי אצלנו בשמלות התלויות על הקולב, ותאמרי "מצאתי" אלא תתחילי את התהליך דווקא בפגישה אישית עם תמרה, המעצבת. תמרה מאמינה שהשמלה הנכונה משקפת את האישיות של הכלה, את היופי הפנימי

Open chat

רח' הכרמל 18 כפר סבא 050-9333-590 Ⓒ כל הזכויות שמורות לתמרה - עיצוב שמלות כלה
שמלות כלה - Tamara | המלצות | מדיניות פרטיות | הצהרת נגישות
קידום ופרסום בגוגל עיצוב אתרים: סטודיו Feel Creative