מנהג הכלה הויקטוריאנית

ישן, חדש, מושאל וכחול – המנהג העתיק של הכלות האירופאיות.

לאורך ההיסטוריה אנו מייבאים מנהגים ומסורות ממקומות אחרים ומאמצים אותם. ואילו מסיבה כלשהי אחד ממנהגי החתונה העתיקים של אירופה שהשפיע בין היתר על שמלת הכלה לא אימצנו.

על פי מסורת זו על הכלה לשאת ביום חתונתה משהו ישן, משהו חדש, משהו מושאל ומשהו כחול. מנהג זה מבוסס על שיר אנגלי מהתקופה הויקטוריאנית:

Something old, something new, something borrowed, something blue, and a silver sixpence in her shoe.

עניין המטבע בנעל אמנם נזנח עם השנים, אבל שאר הפריטים נשארו וכל אחד מהם מהווה מעין קמע לחיים טובים. אז מה המשמעות של “ישן, חדש, מושאל וכחול” וכישצד זה בא לידי ביטוי בליבוש העלה ביום החתונה?

שמלת כלה של פעם

ישן

משהו ישן מסמל את הקשר למשפחה והמשכיות השושלת הטבועים בתרבות האצולה האירופאית.

חדש

משהו חדש מיצג גם את התקווה לעתיד טוב והתגשמות כל החלומות, הקמת התא המשפחתי הטרי ואת האופטימיות להצלחה בחיי הנישואין.

מושאל

את הפריט המושאל אמורה הכלה להשאיל מאישה נשואה באושר, והוא מסמל את הקשר שבין הכלה לחבריה ולמשפחתה, ואת ההבטחה שהם יהיו שם לצידה גם בתקופות קשות.

כחול

משהו כחול הוא שריד למסורת בת אלפי שנים על פיה הכחול מסמל נאמנות. כבר בימי האימפריה הרומית, הכלות נהגו להיות לבושות שמלות בצבע כחול. המטבע, שכאמור נזנח עם הזמן, סימל את התקווה לעושר וליציבות כלכלית.

אנחנו כנראה נמשיך להסתפק בברכה רבנית משובחת…


אהבת את השמלות שלנו?

לתיאום פגישה בסטודיו להתאמת שמלה שהיא פשוט את, מלאי פרטים:או התקשרי: 050-9333-590

אהבת את השמלות שלנו?

לתיאום פגישה בסטודיו להתאמת שמלה שהיא
פשוט את, מלאי פרטים:או התקשרי: 050-9333-590

המלצות

המלצות על סטודיו תמרה – עיצוב שמלות כלה בכפר סבא. חוות דעת וסיפורים של הכלות המאושרות אשר בחרו ללבוש לאירוע החתונה שמלת כלה שהיא פרי יצירתה של מעצבת שמלות כלה מופלאה, מנוסה וכישרונית אשר מאזינה לקול הפנימי של הכלה ומבינה את צרכיה ורצונותיה.

עיצוב שמלות כלה

הדרך המופלאה שעוברות שמלות הכלה עד שפוגשות את הכלה המאושרת, התהליך המרגש שהמעצבת והכלה עוברת יחד מרגע בחירת השמלה. בסוף תהליך העיצוב מתקבלת שמלת כלה יפהפייה שמבטאת אותך, תהיה כמו שדמיינת אותה בחלומותיך ויותר.

אודות

בבסטודיו TAMARA הדרך לשמלה עוברת דרכך. לא תציצי אצלנו בשמלות התלויות על הקולב, ותאמרי "מצאתי" אלא תתחילי את התהליך דווקא בפגישה אישית עם תמרה, המעצבת. תמרה מאמינה שהשמלה הנכונה משקפת את האישיות של הכלה, את היופי הפנימי

Open chat

רח' הכרמל 18 כפר סבא 050-9333-590 Ⓒ כל הזכויות שמורות לתמרה - עיצוב שמלות כלה
שמלות כלה - Tamara | המלצות | מדיניות פרטיות | הצהרת נגישות
קידום ופרסום בגוגל עיצוב אתרים: סטודיו Feel Creative